Ђак генерације школске 2018/2019. године
Добитници републичких награда 2018/19.
Градска општина Чукарица традиционално награђује ученике за освојена три прва места на државном такмичењу и успешно представљање школе. Добитницима награде из наше школе дипломе су додељене на пригодној свечаности која је тим поводом одржана 9. јануара 2020. у ГО Чукарица.
Нашу успешну екипу представљали су:
Михајло Марковић - 1. место на Републичком такмичењу из физике и 2. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
Магдалина Тмушић - 1. место на Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада
Алекса Петровић - 1. место на Републичком такмичењу у шаху
Елена Митровић - 1. место на Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада
Марко Митић - 3. место на Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада
Марија Трпески - 3. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
Миња Мијаиловић - 3. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
Димитрије Марић - 3. место на Републичком такмичењу из физике
и наставнице Вера Вранић (физика), Маријана Јовић Лучић (физика), Бранка Брадић (српски језик), Милева Радошевић (српски језик) и Александра Ђорђевић (шаховска секција).
За своје најбоље ученике, добитнике републичких награда, и њихове наставнице, школа је организовала посету Дворском комплексу династије Карађорђевић, где их је примила принцеза Катарина Карађорђевић.
Нашу успешну екипу представљали су:
Михајло Марковић - 1. место на Републичком такмичењу из физике и 2. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
Магдалина Тмушић - 1. место на Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада
Алекса Петровић - 1. место на Републичком такмичењу у шаху
Елена Митровић - 1. место на Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада
Марко Митић - 3. место на Републичком такмичењу из књижевности - Књижевна олимпијада
Марија Трпески - 3. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
Миња Мијаиловић - 3. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе
Димитрије Марић - 3. место на Републичком такмичењу из физике
и наставнице Вера Вранић (физика), Маријана Јовић Лучић (физика), Бранка Брадић (српски језик), Милева Радошевић (српски језик) и Александра Ђорђевић (шаховска секција).
За своје најбоље ученике, добитнике републичких награда, и њихове наставнице, школа је организовала посету Дворском комплексу династије Карађорђевић, где их је примила принцеза Катарина Карађорђевић.
Награђени ученици и њихове наставнице на додели награда у ГО Чукарица и у посети Белом двору
О успеху Магдалине Тмушић и Михајла Марковића говоре и кратки филмови, направљени за серијал ,,Шампиони знања“ на каналу Brainz TV, који популарише науку, афирмише образовање и скреће пажњу јавности на генијалне умове Србије и њихова постигнућа. Поносни смо што су Магдалина и Михајло били ђаци наше школе и желимо им пуно успеха у даљем школовању, животу и раду.
|
|
Такмичења 2019/20.
Општински ниво
Књижевна олимпијада
Прва награда: Калина Радојевић (8/5) Симона Ђуровић (8/6) Марија Васић (8/5) Теодора Спасеновић (8/6) Друга награда: Николина Ћирић (7/6) Ивана Драгичевић (7/2) Теодора Маринковић (7/2) Марија Стефановић (8/2) Лана Ђокић (8/2) Трећа награда: Матеја Бабовић (7/2) Лена Алексић (7/6) Елена Деспинић (7/6) Катарина Бриндић (8/1) Вања Вранић (8/5) Историја Друга награда: Алекса Петровић (8/3) Лазар Раичевић (6/1) Трећа награда: Андријана Милошевић (8/1) Петар Трифунов (7/6) |
Математика
Прва награда: Јаков Ранђеловић (4/6) Анђела Несторовић (6/1) Друга награда: Стефан Радоичић (3/6) Анђела Танкосић (4/3) Михаило Зарић (4/2) Вељко Павловић (4/2) Алекса Вамзер (5/4) Никола Окиљевић (5/5) Димитрије Николић (7/6) Трећа награда: Драгутин Јовичић (3/5) Нађа Несторовић (4/2) Јана Василић (5/2) Василије Недовић (5/5) Ружица Грујић (5/2) Огњен Ђокић (5/1) Марко Ранђеловић (6/5) Матија Миљевић (6/2) Теодора Спасеновић (8/6) |
Енглески језик
Друга награда: Јован Вукосављевић (8/5) Трећа награда: Огњен Панић (8/4) Вања Вранић (8/5) Физика Прва награда: Анђела Несторовић (6/1) Матија Миљевић (6/2) Трећа награда: Лука Беочанин (6/6) Катарина Вељковић (7/4) Хемија Друга награда: Теодора Ђорђевић (7/5) Трећа награда: Анђела Кнежевић (8/2) |
Градски ниво
Пливање
Друго место: Иван Бањалић (6/4) Треће место: Луна Јовановски (4/5) Енглески језик Прво место: Вања Вранић (8/5) Друго место: Јован Вукосављевић (8/5) |
Математика
Друга награда: Вељко Павловић (4/2) Алекса Вамзер (5/4) Трећа награда: Анђела Несторовић (6/1) Јана Василић (5/2) |
Национално математичко такмичење ,,Мислиша“
Трећа награда: Анђела Несторовић (6/1) |